Akcesoria niezbędne podczas spacerów z niemowlakiem

Każda mama skrzętnie przygotowuje się do przyjścia na świat jej maleństwa. Warto przygotować całą gamę akcesoriów, które są niezbędne nie tylko w domu, ale również na spacerach oraz na rozmaitych wyjazdach. Trzeba zwracać uwagę, by były to rzeczy naprawdę dobrej jakości. Dzięki temu wiele z nich sprawi, że rodzicom naprawdę będzie lżej podczas pierwszych tygodni z niemowlakiem. Co więc warto kupić? Jakie rzeczy z pewnością przydadzą się dziecku, jak i rodzicom w pierwszych tygodniach? Na te pytania zainteresowani znajdą odpowiedź poniżej.

Akcesoria, które obowiązkowo powinny znaleźć się na każdej liście

Tak naprawdę większość mam zgodnie przyznaje, iż jest kilka takich rzeczy, w które warto zaopatrzyć się szczególnie na pierwsze tygodnie z nowonarodzonym maleństwem. Bez względu na to, kiedy rodzi się maluszek i w jakich okolicznościach, warto przyzwyczajać go (o ile to możliwe) do częstych i długich spacerów na świeżym powietrzu. Są mamy, które wiosną i latem spędzają tak naprawdę każdą wolną chwilę w ogrodzie, na tarasie, na wycieczkach za miasto. Trzeba jednak pamiętać, iż przy każdym wyjściu z domu należy odpowiednio zabezpieczyć maleństwo o niezbędne akcesoria. Co zawsze więc powinno znaleźć się w torbie maluszka?

Pieluszki tetrowe

Każda mama doskonale wie, jak przydatne są pieluszki tetrowe w domu, na spacerach oraz na rożnego rodzaju wyjazdach. Dzieci uwielbiają przytulić się do miękkiej, przytulnej pieluszki podczas snu w wózeczki. Mamy bardzo często wykorzystują pieluszki tetrowe do tego, by odpowiednio zabezpieczyć główkę malucha podczas spaceru w wózeczku. Mocny materiał zwinięty w rulonik powoduje, że głowa dziecka jest stabilna, więc nawet na nierównej powierzchni maluszek może spać spokojnie. Oprócz tego pieluszki tetrowe są niezastąpione wtedy, gdy szybko trzeba przewinąć dziecko. Wiele mam dzięki nim bez problemu zmienia pieluszki na trawie, na ławce, w centrum handlowym oraz w innych miejscach.

Kocyk niemowlęcy

Chyba każdą mamę spotkała taka sytuacja, kiedy to wychodziła na spacer z dzieckiem przy pięknym słońcu, a wracała w deszczu lub co gorsza podczas burzy. Warto mieć zawsze w torbie od wózka cienki kocyk, który sprawdzi się nie tylko podczas chłodniejszych dni, ale również wtedy, gdy maluch zaśnie, a mama zechce przedłużyć spacer. Niezwykle modne są kocyki bambusowe, które cenione są za swoje właściwości prozdrowotne. Warto pamiętać o tym, że dziecko, które leży w wózeczku odczuwa inaczej temperaturę, niż spacerująca osoba dorosła. Miły, delikatny kocyk wykonany z wysokogatunkowej bawełny, z bambusa lub z tkaniny minky będzie odpowiedni.

Smoczek uspokajający

I choć coraz więcej mam odchodzi od dawania smoczków dzieciom, to jednak maluszki, które są karmione piersią bardzo często szukają czegoś, co je uspokoi tak samo, jak pierś mamy. Warto więc dać maluchowi smoczek, gdy nie może zasnąć lub gdy po karmieniu piersią znów domaga się jedzenia. Smoczek uspokajający to świetny sposób, by wyciszyć i uspokoić malucha. Jeżeli dziecko zaśnie, można go delikatnie wyciągnąć. Na rynku jest tak wiele rozmaitych skoczków, że mamy z pewnością wybiorą odpowiedni model dla ich pociech.

Jak widać z powyższego, jest kilka rzeczy, które zawsze warto mieć pod ręka przy małych dzieciach. Wspomniane wyżej akcesoria powoduje, że dziecko, które nagle się przebudzi np. na skutek hałasu z zewnątrz, szybko się wyciszy i uspokoi. Warto jednak pamiętać, by inwestować w świetnie wykonane, sprawdzone akcesoria dla niemowlaków, które pochodzą od najlepszych producentów. Mimo iż w wielu sklepach z zabawkami, a nawet w popularnych marketach można znaleźć te wszystkie gadżety, o których mowa powyżej, to jednak dla niemowlaka najlepiej kupić smoczki, pieluszki, kocyk, grzechotki, czy podkłady do przewijania, które będą wykonana z najlepszych materiałów. Poleca się zakup takich akcesoriów jeszcze przed przyjściem malucha na świat. Mnóstwo mam ulubione pieluszki , smoczek i kocyk zabiera już ze sobą do szpitala, by od razu wyposażyć swojego malucha w odpowiednie akcesoria. Te rzeczy na pewno sprawią, że dzidziuś będzie się czuł komfortowo i bezpiecznie.