Jak bezpiecznie walczyć z ukąszeniami u niemowląt?

Kiedy robi się coraz cieplej nabieramy ochoty na spacery z niemowlakiem. To świetna okazja abyśmy zarówno my jak i maluch mogli się dotlenić. Wiosna sprzyja również spacerom leśnymi ścieżkami. Wiąże się z tym jednak pewien problem z którym czasami nie wiemy jak sobie poradzić. Nie tylko w leśnym otoczeniem , ale również w mieście mogą dać się nam we znaki różne mało przyjemne owady. Szczególnie uciążliwe mogą być komary, których ukąszenie może spowodować pojawienie się na skórze dziecka mało przyjemnego zaczerwienienia.

Oczywiście poza komarami czyha na nas wiele niebezpieczeństw, dlatego też warto zawczasu nabyć preparat, który będzie bezpieczny dla dziecka i jednocześnie odstraszy nieproszonych „gości”. Bardzo uważnie czytajmy ulotkę takiego środka i używajmy tylko tych, które jasno mają określone, że są bezpieczne dla najmłodszych. Po każdym spacerze, szczególnie w leśnym otoczeniu dokładnie należy obejrzeć działo dziecko aby się upewnić, że nie ma na jego skórze kleszcza, który może być bardzo niebezpieczny. Zwykle jednak to co przynosimy z takiego spaceru tą zaczerwienienia po kąsaniu komarów.

Jak radzić sobie naturalnie z zaczerwienieniem u dziecka?

Sok z cytryny

Łagodzi dolegliwości związane z ukąszeniem. Przygotuj plasterek, którym należy natrzeć miejsce ukąszenia. Sok z cytryny wpływa łagodząco na powstały stan zapalny. Czynność warto powtórzyć kilka razy.

Natka pietruszki

Łagodzi uczucie przykrego swędzenia. Wystarczy rozetrzeć listki natki aż osiągną konsystencję masy , którą następnie przykładamy przez kilka minut do miejsca powstałego bąbla.

Cebula

Pozwala zmniejszyć wielkość bąbla oraz uśmierzą uczucie pieczenia. Wystarczy plasterek cebuli do pocierania lub położenia na miejsce ukąszenia.

Biała kapusta

Liść białej kapusty wykazuje właściwości łagodzące pieczenie po ukąszeniu. Należy przyłożyć kawałek świeżego liścia.

Jak chronić niemowlę przed komarami?

  • Wychodząc na spacer z noworodkiem i niemowlakiem stosuj moskitierę przeciw owadom
  • Warto użyć zapachu waniliowego do delikatnego zroszenia budki wózka
  • Załóż dziecko ubranie w kolorze który nie przyciąga komarów – np. białe
  • W domu warto stosować moskitiery w oknach i drzwiach

Dodaj komentarz