Jak zapewnić rozrywkę niemowlakowi?

Opieka nad dzieckiem to zarówno wielka przyjemność, jak i odpowiedzialny obowiązek. Ilość czynności które rodzice muszą wykonać przy dziecku jest ogromna. Większość z nich wiążę się pielęgnacją malucha. Pierwsze miesiące to zwykle powtarzający się scenariusz karmienia, usypiania i przewijania. Często dochodzą do tego problemy ze spokojnym przesypianiem nocy. Dlatego właśnie tak cenne są dla rodziców chwile, w których maluch jest spokojny i z uśmiechem poświęca czas na zabawę.

Jakie zabawki będą odpowiednie dla niemowlaka?

Jedną z pierwszych poważniejszych zabawek z którą nasze dziecko będzie biało styczność jest karuzela niemowlęca. Jest to produkt który poprzez kontrastowe kolory przyciąga wzrok dziecka. Obracając się niemowlę może wodzić na elementami karuzeli wzrokiem. Rozwija dzięki temu koordynację wzrokową. Pamiętajmy jednak, że w początkowym okresie dziecko widzi niewyraźnie. Jego wzrok kształtowany jest w miarę upływu czasu.

karuzela niemowlęca

Kolejnymi ciekawymi produktami które warto kupić dziecku są różnego rodzaju zawieszki. Mocowane są one zwykle do szczebelków łóżeczka dziecka. Dużą ich zaletą jest możliwość łatwego przepięcia ich w inne miejsce. W ten sposób mogą zostać zabrane np. na spacer z maluchem.

przytulanka dla niemowlaka

Inną zabawką która może pomóc maluszkowi w zasypianiu jest pierwsza przytulanka/maskotka. Może się ona stać najlepszym przyjacielem naszego maluszka i towarzyszyć mu zawsze podczas zasypiania.

Jeśli zauważycie , że wasze dziecko bardzo się do takiej przytulanki przywiązało, to koniecznie kupcie drugi jej egzemplarz. Uratuje to nas w sytuacji zgubienia jej, lub konieczności wyprania.

Zabawki edukacyjne

Już od pierwszych miesięcy warto stymulować rozwój motoryczny i umysłowy dziecka. Dobrym pomysłem są różnego rodzaju książeczki niemowlęce. Zwykle produkowane są z materiału. Posiadają miękkie i bezpieczne strony. Warto wybierać te kontrastowe. Prawdziwym hitem są książeczki w kolorach białym, czarnym i czerwonym.

mata edukacyjna

Nie można również zapominać o macie edukacyjnej. Jest to produkt który zapewnia wiele ciekawych elementów urozmaicając zabawę malucha. Część mat posiada również podwyższone obrzeża. Pozwala to stworzyć dla dziecka bezpieczne miejsce do zabawy. Polecamy maty Babyono, które doskonale wpisują się w najnowsze trendy.