Modnie i z pomysłem – czyli jak ubrać małe dziecko?

Czasy w których wśród odzieży dziecięcej królowały wyłącznie dwa kolory odeszły w niepamięć. Kiedyś niemowlęta ubierano w zależności od płci w odcienie błękitu lub różu. Dzisiejsi rodzice są na szczęście dużo odważniejsi. Maja też możliwość szerokiego wyboru produktów dla najmłodszych.

Czy istnieje moda, która dyktuje trendy wśród odzieży dla dzieci?

Oczywiście maluchy też chcą być modne….no może nie do końca maluchy, lecz w szczególności zależy na tym każdemu nowoczesnemu rodzicowi. Świat w którym wszystkie dzieci wyglądałby podobnie byłby nudny. Dlatego rodzice dokładają wszelkich starań, aby ich dzieci wyróżniały się na tle większej grupy. My w szczególności uwielbiamy wszystko co związane jest z modą tych najmniejszych maluchów. Odzież niemowlęca nie podąża za konkretnymi trendami. Co jakiś czas pojawiają się pewne elementy wokół których poszczególni producenci zaczynają tworzyć swoje kolekcje. Przykładem może być kolor musztardowy, indiańskie elementy lub ogromnie popularne sympatyczne zwierzę – lama. Ptaszki ćwierkają, że nowym trend ma się obracać w koło kolorystyki „butelkowej zieleni”….czy tak będzie? zobaczymy 🙂

komplet niemowlęcy Marija

Na co zwrócić uwagę kupując ubranka dla naszego dziecka?

Oczywiście większość rodziców kupuje oczami i wygląd to dla wielu podstawowe kryterium zakupowe. W przypadku rzeczy dla niemowląt najważniejszym czynnikiem zakupowym powinna być jakość ubranka. Dlaczego jest to takie ważne? Skór noworodków i niemowląt jest niezwykle cienka, delikatna i podatna na podrażnienia. Jeśli zdecydujemy się na nieodpowiedni materiał to ryzykujemy dyskomfortem dla malucha. Dlatego zdecydowanie polecamy dla tak małych dzieci ubranka wykonane z naturalnych, delikatnych materiałów. Doskonałym przykładem jest znana i ceniona dzianina bawełniana. Zapewnia doskonałą cyrkulacje powietrza i jest miękka. Ostatnio ogromną popularność zdobywa bawełna organiczna. Powstaje ona pod szczególnym nadzorem i bez udziału szkodliwych substancji chemicznych.

Jeśli szukasz uroczych kolekcji dla niemowląt warto sprawdzić ubranka marki Pinokio.

uroczy bobas

Odpowiedni rozmiar ubranek niemowlęcych

Żadne ubranko nie będzie się odpowiednio prezentować, jeśli nie dobierzemy właściwego rozmiaru. Dla większości odzieży pochodzącej od polskich producentów rozmiarówka odnosi się do wzrostu dziecka. Rozmiary podawane są więc w formie numerów takich jak 56, 62, 74, 104. Rozmiary te są zwykle stopniowane co 6 centymetrów. Pamiętajmy jednak, że każdy producent posiada swoje wykroje i nawet, jeśli odzież jednego producenta będzie pasować, to u innego może pojawić się kłopot. Jeśli więc robicie zakupy i decydujecie się na zupełną nowość, to warto być ostrożnym i na początku zakupić kilka egzemplarzy odzieży. Dlatego też tak polecamy wygodne zakupy internetowe. Sklepy niemowlęce takie jak abc-bobasa.pl zgodnie z prawem oferują 14 dniowy termin zwrotu. Nawet jeśli dane ubranko okaże się nie właściwe to łatwo możemy je wymienić na bardziej dopasowany rozmiar.