Najlepsze ubranka dla małego dziecka

Dla niedoświadczonych rodziców ubranka dla małego dziecka mogą stanowić wyzwanie. Często mają oni problem z rozróżnieniem poszczególnych elementów garderoby, oraz nie wiedzą czym się kierować kupując ciuszki dla noworodka. Wybór odzieży niemowlęcej jest niezwykle szeroki. Rodzice mogą przebierać wśród ubranek krajowych oraz importowanych z którymi mamy najczęściej do czynienia w dyskontach. Czym więc warto się kierować szukając najlepszych ubrań dla naszego dziecka?

Jeśli szukasz gotowych zestawów dla dziecka, warto zerknąć na ofertę sklepu abc-bobasa.pl, gdzie znajdziesz urocze komplety dla niemowląt.

ubranka dla dziecka

Jakie ubranka warto kupić?

Niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego materiału. Nie bez przyczyny najpopularniejszym z nich jest bawełna. Ubranka bawełniane dla niemowląt cechuje przewiewność i delikatność. Co ważne skóra maluch nie jest dzięki nim narażona na podrażnienia. Bawełna powinna być jednak certyfikowana. Do jej produkcji nie można więc stosować barwników , które mogłyby być niebezpieczne dla skóry malucha.

Wybierając ciuszki dla dziecka warto zweryfikować, czy są one wygodne i komfortowe. Nie mogą uciskać dziecka i powodować dyskomfortu.

Kolejne na co warto zwrócić uwagę jest komfortowy krój, który pozwoli na wygodne przebranie dziecka. Szczególnie w przypadku najmniejszych dzieci do 3 miesiąca życia wybierajmy ciuszki rozpinane po całej długości.

  • Body niemowlęce – warto kupić rozpinane kopertowo lub od góry do dołu po środku
  • Pajacyk – koniecznie wybierzmy rozpinany zarówno w nóżkach jak i pośrodku. Ciekawym rozwiązaniem jest również pajacyk na suwaczek.
  • Śpioszki – muszą posiadać całkowicie rozpinane nóżki i krok. Na ramionkach musi być z każdej strony napka
pajacyk na suwak

Odpowiedni rozmiar ubranek dla niemowląt

Szukając odzieży dla naszego dziecka możemy mieć kłopot z dopasowaniem odpowiedniego rozmiaru. Zwykle ubranka oznaczone są rozmiarem w centymetrach. Poniżej przestawiamy dla ułatwienia przedziały wiekowe, które zwykle odpowiadają danemu rozmiarowi.

  • 56-62cm – wiek 0-3 miesiące
  • 62-68cm – wiek 3-6 miesięcy
  • 68-74cm – wiek 6-9 miesięcy
  • 74-80cm – wiek 9-12 miesięcy

Dodaj komentarz