Najlepsze ubranka dla małego dziecka

Dla niedoświadczonych rodziców ubranka dla małego dziecka mogą stanowić wyzwanie. Często mają oni problem z rozróżnieniem poszczególnych elementów garderoby, oraz nie wiedzą czym się kierować kupując ciuszki dla noworodka. Wybór odzieży niemowlęcej jest niezwykle szeroki. Rodzice mogą przebierać wśród ubranek krajowych oraz importowanych z którymi mamy najczęściej do czynienia w dyskontach. Czym więc warto się kierować szukając najlepszych ubrań dla naszego dziecka?

Jeśli szukasz gotowych zestawów dla dziecka, warto zerknąć na ofertę sklepu abc-bobasa.pl, gdzie znajdziesz urocze komplety dla niemowląt.

ubranka dla dziecka

Jakie ubranka warto kupić?

Niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego materiału. Nie bez przyczyny najpopularniejszym z nich jest bawełna. Ubranka bawełniane dla niemowląt cechuje przewiewność i delikatność. Co ważne skóra maluch nie jest dzięki nim narażona na podrażnienia. Bawełna powinna być jednak certyfikowana. Do jej produkcji nie można więc stosować barwników, które mogłyby być niebezpieczne dla skóry malucha.

Wybierając ciuszki dla dziecka warto zweryfikować, czy są one wygodne i komfortowe. Nie mogą uciskać dziecka i powodować dyskomfortu.

Kolejne na co warto zwrócić uwagę jest komfortowy krój, który pozwoli na wygodne przebranie dziecka. Szczególnie w przypadku najmniejszych dzieci do 3 miesiąca życia wybierajmy ciuszki rozpinane po całej długości.

  • Body niemowlęce – warto kupić rozpinane kopertowo lub od góry do dołu po środku
  • Pajacyk – koniecznie wybierzmy rozpinany zarówno w nóżkach jak i pośrodku. Ciekawym rozwiązaniem jest również pajacyk na suwaczek.
  • Śpioszki – muszą posiadać całkowicie rozpinane nóżki i krok. Na ramionkach musi być z każdej strony napka
pajacyk na suwak

Odpowiedni rozmiar ubranek dla niemowląt

Szukając odzieży dla naszego dziecka możemy mieć kłopot z dopasowaniem odpowiedniego rozmiaru. Zwykle ubranka oznaczone są rozmiarem w centymetrach. Poniżej przestawiamy dla ułatwienia przedziały wiekowe, które zwykle odpowiadają danemu rozmiarowi.

  • 56-62cm – wiek 0-3 miesiące
  • 62-68cm – wiek 3-6 miesięcy
  • 68-74cm – wiek 6-9 miesięcy
  • 74-80cm – wiek 9-12 miesięcy