Najlepsze ubranka dla niemowlaka do spania

Jak już nie raz wspomnieliśmy na stronach portalu , sen dla noworodka i niemowlaka jest niezwykle ważny. Jeśli nie macie jeszcze swojego dziecka to zapewne trudno wam będzie uwierzyć, ale niemowlę przysypia w ciągu dnia kilkanaście godzin. Dlatego tak ważne aby zapewnić dziecku najlepsze warunki do snu. Oczywiście maluch musi posiadać wygodne łóżeczko, materac oraz właściwą temperaturę otoczenia, ale zapominajmy o tym co jest równie ważne – odpowiedniej odzieży niemowlęcej do spania.

Jakie ubranka warto założyć niemowlakowi do spania?

Niestety na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Jak łatwo się domyśleć wiele zależy od warunków panujących w otoczeniu dziecka. Szczególnie jest to odczuwalne zimą, kiedy często różne warunki panują np. w blokach, a jeszcze inne w domkach jednorodzinnych. Jeśli temperatura oscyluje w granicy 22-23 stopni rodzice najczęściej dziecko ubierają w pajacyk niemowlęcy. Pamiętajmy jednak, że do spania zakładamy wyłącznie pajacyki bawełniane. Bawełna jest materiałem delikatnym i doskonale wentyluje ciało dziecka.

Najważniejsze cechy wygodnego pajaca niemowlęcego:

  • Musi być wykonany z dobrego materiału – polecana jest bawełna lub bawełna organiczna
  • Powinien posiadać wygodne rozpięcie, zarówno w nóżkach jak i po całej wysokości
  • Rozpinany na napki lub na suwaczek
  • Jeśli mamy możliwość zakupu, warto wybrać model ze ściągaczami na rękawkach
  • Musi posiadać odpowiedni rozmiar – ani za duży, ani za mały

Jeśli uznamy, że dziecku może być za zimno, można rozważyć przykrycie cienkim kocykiem, lub pieluszką (świetnie sprawdza się delikatna pieluszka bambusowa.

Pamiętajmy jednak, że wyziębienie może być równie niekorzystne jak przegrzanie, którego również warto unikać. Złota zasada mówi, że dziecko powinno być okryte jedną warstwą więcej niż my sami. Jeśli chcemy sprawdzić czy dziecku jest zimno, czy ciepło, można położyć rękę na karku malucha. Jeśli jest on zimny to może oznaczać, że dziecko również marznie.

Jak ubierać niemowlę do snu w ciepłych miesiącach?

Jeśli mamy do czynienia z ciepłym latem, to warto rozważyć ubranie dziecka wyłącznie w wygodne body niemowlęce. Podobnie jak w przypadku pajacyka, raczej wybierajmy bodziaki uszyte z czystej bawełny. Jest to zasada, którą warto stosować szczególnie w przypadku ubranek, które mają bezpośrednią styczność z ciałem dziecka.

Jeśli szukacie wysokiej jakości body warto zerknąć na ofertę body z rozpięciem kopertowym.

Czy warto zakładać śpioszki?

Śpiochy są nadal popularnym ubrankiem. Coraz częściej rodzice stosują jednak pajacyki. Mimo to wiele mam nadal je zakłada zarówno do snu jak i na co dzień. Śpioszki warto kompletować razem z dopasowanym kaftanikiem. Ubranka te tworzą zgrany duet. Kiedy jedno chroni przed zimnem dolną część ciała dziecka, to drugie okrywa rączki i tułów dziecka.

Śpiochy nadal często kupowane są jako element wyprawki. Najczęściej wybór pada wtedy na śpioszki 56, czyli rozmiar zwykle początkowy dla większości dzieci.