Przygotowanie wyprawki do szpitala – kupujemy ubranka

Zwykle okres przygotowania wyprawki do szpitala przypada na ostatni etap ciąży. Czas coraz szybciej ucieka, a termin porodu zbliża się potęgując obawę i podenerwowanie. Tym co zwykle przysparza zmartwień jest niepewność, co do tego czy wszystko szczególnie dla dziecka jest przygotowane. Dlatego też nie warto zakupu wyprawki do szpitala zostawiać na ostatnią chwilę.

Wygodne i bezpieczne ubranka

Odzież niemowlęca to niezwykle ważny produkt w każdej wyprawce. Noworodek przychodząc na świat posiada słabo ukształtowany system odpornościowy. Jego skóra ponadto jest bardzo podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia.

Kupując ubranka niemowlęce musimy koniecznie zwrócić uwagę na ich jakość i funkcjonalność. Ważny jest krój, który nie będzie krępował ruchów. W przypadku najmłodszych dzieci warto zdecydować się na odzież posiadającą odpowiednią ilość napek. Pozwoli to rodzicom skrócić czas potrzebny na przebranie dziecka, a co za tym idzie również stres malucha.

Jakie ubranka są szczególnie polecane w ramach wyprawki do szpitala?

  • body z rozpięciem kopertowym
  • pajacyk rozpinany po całej wysokości
  • śpioszki z rozpięciem na szelkach i w nóżkach

Wszystkie te produkty doskonale sprawdzą się zarówno w pierwszym miesiącu po narodzinach , jak i w późniejszym czasie.

Odpowiedni materiał

Aby zapewnić odzieży odpowiednią miękkość i delikatność powinniśmy wybierać tylko produkty szyte z naturalnych dzianin. Najpopularniejsza będzie z pewnością bawełna, która pomimo przystępnej ceny cechuje się wysoką jakością i funkcjonalnością. Ponadto jest łatwa w utrzymaniu w czystości i wygodna w praniu.

Praktyczne komplety dla niemowląt

Jeśli szukamy gotowego zestawu ubranek, warto wybrać gotowy komplet niemowlęcy. Składają się one z różnych elementów i każdy rodzic może dobrać dla ciebie najbardziej optymalny zestaw.

Optymalny rozmiar

Kompletując wyprawkę do szpitala musimy wybrać również odpowiedni rozmiar. W zależności od tego, czy ciąża jest w pełni donoszona, czy mamy do czynienia z wcześniakiem musimy kierować się wzrostem maluszka. Dla ciąży donoszonej jest to zwykle rozmiar 56. W przypadku dzieci urodzonych przedwcześnie może być konieczność zakupu ubranek w rozmiarze 50, albo nawet mniejszych.

Dodaj komentarz