Top 5 ubranek w wyprawce niemowlęcej

Kompletując wyprawkę dla noworodka stajemy przed dylematem związanym z zakupem odpowiedniej odzieży dla dziecka. Poszczególni producenci zasypują nas pomysłami nowych propozycji. Pojawiają się nowe materiały i oryginalne kroje. Moda niemowlęca się zmienia. Są jednak produkty, które od dawien dawna się sprawdzają i stanowią podstawę dla skompletowania praktycznej i wygodnej dla malucha wyprawki.

Najlepsze ubranka dla noworodka

  1. Body niemowlęce – to prawdziwy pewnik, każdej udanej wyprawki. Nie ma chyba rodzica, któremu ten element garderoby malucha nie przypadłby do gustu. W przypadku najmniejszych dzieci, wybierane jest przede wszystkim body dla noworodka posiadające wygodne rozpięcie.
  2. Pajacyk – kolejna propozycja, którą uwielbiają rodzice. Rozpinany po wysokości i w nóżkach umożliwia szybkie przebranie dziecka. Jego największą zaletą jest jednoczęściowy krój. Sprawia to, że ciało dziecka jest doskonale chronione przed zimnem i wiatrem. Maluch jednocześnie , nawet wiercąc się, nie ma możliwości odsłonięcia pleców.
  3. Śpioszek – jest to produkt, który od dawna używany był jako piżamka i ubranko do spania. W ostatnim czasie w tej roli coraz częściej rodzice widzą pajacyka. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal jest on bardzo często zakładany. Jego zaletą jest łatwość w dostępie do pieluszki. Wystarczy rozpiąć kilka nap i zmiana pieluszki jest łatwa i szybka.
  4. Półspiochy. To rodzaj spodenek z zakrytymi stopami. Doskonale chronią nóżki dziecka przed zimnem. Często zakładane są razem z body, tworząc w ten sposób praktyczny komplet dla noworodka. Kupując półśpioszki warto sprawdzić, czy ściągacz wszyty w okolicach pasa jest odpowiedni. Powinien utrzymywać ubranko na miejscu i jednocześnie nie uciskać delikatnego brzuszka dziecka.
  5. Kaftanik jest ostatnim elementem naszej sprawdzonej 5 ubranek dla malucha. Jest wygodny i bardzo dobrze osłania tułów i rączki. Często zakładany wraz ze śpioszkami.

Wszystkie te propozycje zdecydowanie warto umieścić na swojej liście wyprawkowej. Doskonale sprawdzą się już na etapie szpitala. Kompletując ubranka niemowlęce dla noworodka pamiętajmy jeszcze o wyboru odzieży szytej z bezpiecznych materiałów. Warto postawić na tradycyjną bawełnę, która jest miękka i bezpieczna dla delikatnej skóry noworodka.