Ubranka niemowlęce – jak skompletować wyprawkę?

Przygotowania do porodu wymagają skompletowania wielu niezbędnych produktów dla dziecka i mamy. Zdecydowanie nie warto czekać z tym na ostatnią chwilę. Istnieje wtedy ryzyko , że o czymś zapomnimy i potem trzeba będzie robić dodatkowe zakupy na szybko. Jednym z wyzwań podczas kompletowania wyprawki dla noworodka jest zakup ubranek.

Co warto kupić kompletując wyprawkę?

Pierwsze artykuły niemowlęce będą potrzebne od razu po porodzie. Warto więc aby weszły one w skład naszej wyprawki do szpitala. Jednym z ważniejszych zakupów jest skompletowanie odpowiedniej odzieży dla dziecka. Wygodne ubranka niemowlęce muszą być w szczególności dopasowane odpowiednim rozmiarem. To jaki będzie odpowiedni możemy wywnioskować po badaniu usg, gdzie lekarz oszacuje wzrost i wagę malucha. Pamiętajmy jednak, że są to wartości szacunkowe. Często bywa tak, że rodzice kupują rozmiar 62, a maluszek bez problemu mieści się w 56. Warto więc mieć w zanadrzu te 2 rozmiary. Uznawane są od wielu lat za początkowe. Oczywiście inną sytuacją jest przyjście na świat bliźniąt lub wcześniaka. Wtedy musimy szukać mniejszej odzieży.

Dziecko powinno w ubranku czuć się swobodnie. Odzież nie powinna ograniczać jego ruchów. Pamiętajmy również o odpowiednim materiale. Musi być miękki i delikatny. Raczej wybierajmy dzianiny naturalne, które nie powodują podrażnień. W ubrankach bawełnianych jest też mniejsze ryzyko, że dziecko ulegnie przegrzaniu.

Gdzie kupić trwałe, wygodne i ładne ubranka dla maluchów?

Oczywiście możemy szukać ich w sklepach lokalnych. My jednak polecamy wygodne zakupy internetowe. Jaka jest ich zaleta? Jest ich wiele :). Przede wszystkim możemy spokojnie przejrzeć ofertę, dokładnie się zastanowić i w dodatku zaoszczędzić. Ubranka w takich sklepach jak abc-bobasa.pl czy wyprawkowy.pl oferowane są w atrakcyjnych cenach. I ostatnia rada. Warto docenić polskie produkty. Cechuje je najwyższa jakość i przede wszystkim szyte są z bezpiecznych materiałów, posiadających stosowne certyfikaty.