Ulubione ubranka maluchów

Odzież niemowlęca kupowana jest zgodnie z preferencjami rodziców. Niestety noworodek czy niemowlak nie jest w stanie powiedzieć nam, czy to co dla niego wybraliśmy trafia również w jego gust :). Możemy się jednak tego domyśleć, jeśli kupujemy ubranka kierując się kilkoma ważnymi zasadami.

W jakim rozmiarze dziecko czuje się najlepiej?

Odpowiedź jest prosta….oczywiście…..wygodnym. Wygodny rozmiar , to taki który nie jest za mały ani za duży. Jeśli źle dobraliśmy rozmiar ubranka niemowlęcego dziecko nie czuje się w nim komfortowo. Ciasne ubranko ogranicza jego ruchy i sprawia że maluch nie może swobodnie poruszać nóżkami i rączkami. Jeśli ubranko jest przesadnie za duże, to często zaczyna się podwijać oraz również występuje kłopot ze swobodnym poruszaniem się.

ubranka dla dziecka

Czy wygląd ubranka jest ważny tylko dla rodziców?

Rodzice często kupują to co wpadnie im w oko. Wizualne aspekty są niewątpliwie dla wielu z nich bardzo ważnym czynnikiem zakupowym. Koniecznie jednak musimy pamiętać, że wizualne zalety nie powinny być ważniejsze od funkcjonalności. Wybierając odzież ozdobioną dużym haftem musimy pamiętać, że może on nie być komfortowy podczas codziennej zabawy. Elementami na które warto uważać są również wszelkie dodatki w postaci wstążeczek lub falbanek. Jeśli zostaną przyszyte w nie odpowiednim miejscu mogą dziecko upijać.

Pamiętajmy więc aby zalety wizualne nie przysłoniły nam tego co w ubranku jest równie ważne – wygody.

Jeśli szukasz uroczych ubranek zerknij na body niemowlęce i śpioszki dostępne w sklepie abc-bobasa.pl

Jakie materiały lubią niemowlęta?

Tutaj również najłatwiej określić, że zdecydowanie ulubionym materiałem malucha jest ten dzięki któremu czuje się komfortowo. Jednym z takich jest z pewnością bawełna. Jest to materiał pochodzenia naturalnego, który poza miękkością zapewnia dziecku odpowiednią rozciągliwość i właściwą cyrkulację powietrza. Ubierając dziecko w sztuczne tkaniny sprawiamy, że łatwo może dojść do przegrzania, oraz podrażnień skórnych.

bobas

Ulubiony krój ubranek

Dziecko czasami potrafi być bardzo niecierpliwe. Wszelkie czynności, które rodzice muszą przy nim wykonać mogą powodować płacz i rozdrażnienie. Warto więc dobierać odzież, którą można szybko zdjąć i założyć. To na co warto zwrócić uwagę jest obecność większej ilości napek. Pozwalają one np. na przewinięcie malucha bez konieczności rozebrania większej ilości odzieży. Dobrym przykładem są np. śpioszki niemowlęce z napkami na ramionkach i przy nóżkach, lub body kopertowe. Jeśli decydujemy się na pajacyka to wybierzmy takiego, który ma rozpięcie po całej wysokości.

Dodaj komentarz