Wyprawka dla noworodka – wygodne i praktyczne ubranka

Przygotowując wyprawkę do szpitala musimy pamiętać o szeregu niezbędnych dla malucha produktów. Dużą część tej wyprawki stanowią ubranka niemowlęce. Wyprawkę warto zacząć kompletować odpowiednio wcześnie przed porodem. Im termin porodu będzie bliższy, tym trudniej będzie spędzić czas na zakupach. Większość rodziców stara się być gotowych na kilka tygodni przed planowanym terminem porodu.

Które ubranka będą dla dziecka niezbędne?

Szukając produktów dla dziecka warto zdecydować się na sprawdzone pozycje. Większość rodziców w czasie pierwszej ciąży i opieki nad dzieckiem nabiera doświadczenia, które podpowiada, która odzież jest najlepsza. Najwięcej problemów mają więc młodzi rodzice, dla których jest to pierwsze dziecko.

Wiele przyszłych mam kompletując ubranka dla malucha wybiera te, które szybko wpadają w oko dzięki atrakcyjnemu wyglądowi. Pamiętajmy natomiast, że ubranka dla noworodka powinny być przede wszystkim wygodne.

W przypadku najmniejszych dzieci warto wybierać wyłącznie produkty rozpinane po całej długości.

Doskonale sprawdzają się w tym przypadku:

Wymienione pozycje to niewątpliwie sprawdzona i pewna klasyką , którą rodzice mogą kupić w ciemno. Ubranka te sprawdzą się o każdej porze roku. Ogromną ich zaletą jest możliwość wygodnej zmiany i przebrania malucha. Jest to szczególnie ważne w początkowym okresie, kiedy dziecko wymaga częstego przewijania.

Kompletując wyprawkę do szpitala nie możemy również zapominać o wygodnej czapeczce. Jest to element garderoby, który często jest zakładany zaraz po urodzeniu.

Odpowiedni rozmiar ubranek noworodka

Jednym z dylematów przyszłych rodziców jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Dla większości rodziców rozmiarem podstawowym na początek jest 56. Rozmiar ten jest optymalny dla dzieci urodzonych w optymalnym terminie. Jeśli jednak oczekujemy przyjścia na świat bliźniąt lub rodzi nam się wcześniak, to musimy kupić ubranka odpowiednio mniejsze. Przy ciąży bliźniaczej jest to najczęściej okolica rozmiaru 50. W przypadku wcześniaków może zajść konieczność poszukiwania odzieży jeszcze mniejszej.